製品ラインナップ
お問い合わせ
50 Axis 6-12 Stations
This product has the characteristics of anti-vibration, corrosion resistance, pollution resistance, small size, low cost, high reliability and simple structure. The technical level is superior in China.
分類:
キーワード:
製品詳細
▋ ADK-ER series
50-axis 6-12 stations, general purpose Ertron EA50A series
○ Model: ADK-E42/45/50/58-TX3RUP
○ This product has the characteristics of anti-vibration, corrosion resistance, pollution resistance, small size, low cost, high reliability and simple structure. The technical level is superior in China.
○ This product can be used with Changzhou Xinshu BWDB electric tool post BNY-1-6 WXJ-J-14-8, Yantai AK3180-8A Dippma tool post 8/12 station, replace JXG-YP, EA50A12B tool post encoder, and Japan Sentech, Taiwan Rongtian General; Ø Encoder type: tool holder type;
○ Flange form: A: Clamping screw hole installation B: Clamping screw hole C: Clamping half clamping slot D: Square plate through hole E: Clamping card slot F: Clamping screw hole card slot O: Screw hole installation;
○ Outlet mode/direction: L: cable side out
○ Output code system: B: Binary code
○ Working voltage: 3:24VDC
○ Output format: Parallel N:NPN output C:NPN set open R:PNP output U:PNP set open output
▋ Technical Parameters
● Electrical parameters
| Number of stations | 6,8,10,12,48 |
| Voltage | DC24V, 8-30V |
| Output method | N: NPN output C: NPN integrated open R: PNP output U: PNP integrated open output |
| MAX response frequency | 150Khz |
| MAX current consumption | 80mA; 150mA(Long line output) |
| Load current | 40mA; 60mA(Long line output) |
| Output high level |
Min Vcc x 70%(Collector output) Min Vcc - 2.5V(Voltage output) Min 3.4V(Long line output) |
| Output low level | Max0.4V |
| Rise/fall time Tr/Tf | Max 1μs, Max 200ns(Long line output) |
● Mechanical parameters
| Starting torque | <0.03Nm |
| Max shaft load | Radial: 50N; Axial: 20N |
| Max speed | 5000rpm |
| Moment of inertia | 4 x 10^(-8)kg.m2 |
| Net weight | 120g |
● Environmental parameters
| Operating temperature | -25℃-80℃ |
| Storage temperature | 30℃-80℃ |
| Shock proof | 50G/11ms |
| Anti-vibration | 10G 10-2000HZ |
| Protection level | IP54 |
● Output waveform

Note: The absolute value parallel output encoder divides the circumference into corresponding equal intervals according to the required accuracy. Each interval is represented by a number of intervals with a fixed code combination of several bits, so that the encoder can still be remembered when the power is turned off. Absolute position
● Mechanical Dimensions

会社概要
Weihai idencoder electronic technology co.,ltd.
Idencoderは、中国山東省威海市に位置する技術企業で、世界中の何百もの企業にプロフェッショナルなエンコーダソリューションを提供してきました。
Weihai Idencoder Electronic Technology Co., Ltdの名で、私たちは産業用エンコーダの開発、生産、マーケティングに特化してきました。私達の主要なプロダクト: A.インクリメンタルエンコーダ、B.プログラマブルインクリメンタルエンコーダ、C.パラレル、SSI、Modbus、Profibus、Canopen、Profinetインターフェース付きシングルターンおよびマルチターン絶対値エンコーダ、D. Draw Wire Encoder、E. Manual Pulse Generator
当社のサービス
お客様の課題を解決するため、マーケティングのエスコートのため
プリセールスサービス
お客様の実際のニーズに応じて、機器のモデルや仕様を決定するだけでなく、お客様の特別な要件に従って、カスタムを設計し、お客様に完璧なプログラムを提供するために、本当にお客様に満足と合理的な製品を提供します。 我々はまた、関連する技術指導で、顧客が特定の技術的な一般的な知識と機器のメンテナンススキルを習得することができるように訓練することができます。
セールストラッキング
販売過程では、常にお客様の注文の生産から納品までのプロセスを追い、商品の品質を守りながら生産・納品サイクルの短縮を図り、商品の品質にも気を配っています。
アフターサービス
お客様のお困りごとに対応するため、アフターサービス専任のスタッフを配置し、お客様が遭遇した問題を成功するまでマンツーマンで解決し、お客様が手にした製品が丈夫で長持ちするように、正しい使用方法を責任を持ってお伝えしています。
製品メッセージ

