製品ラインナップ
お問い合わせ
Battery Multi-Turn Encoder
Battery life is 5 years.No mechanical gear, no critical point error, no program error correction compensation, reliable performance.
分類:
キーワード:
製品詳細
▋ ADK-MBA series battery multi-turn encoder
Model:ADK-AXXLXX-MAXXX-XXXX
1)Battery life is 5 years.
2)No mechanical gear, no critical point error, no program error correction compensation, reliable performance.
3)Size:Min 38MM
4)Number of laps: 0-16 bit number of laps (65536 laps)
5)Single-turn resolution: 12 bit / 4096
6) Voltage: 5V/8-30V
7)Output mode: 4-20MmA; 485ASCII; serial
8)Any value can be set at any position to facilitate the application of synchronous correction.
▋ Technical Parameters
● Electrical parameters
| Resolution | Max resolution is 12bits; number of laps: Max.65536 laps; |
| Voltage | DC8-30V |
| Interface Protocol | Modbus, CANopen, SSI BISS 4-20mA |
● Mechanical parameters
| Starting torque | 9.8 x 10^(-4)Nm |
| Max shaft load | Radial: 19.6N; Axial: 29.4N |
| Max speed | 5000rpm |
| Moment of inertia | 4 x 10^(-8)kg.m2 |
| Net weight | 200g |
● Environmental parameters
| Operating temperature | -25℃-80℃ |
| Storage temperature | 30℃-80℃ |
| Shock proof | 50G/11ms |
| Anti-vibration | 10G 10-2000HZ |
| Protection level | IP54/65/67 |
● Mechanical dimension drawing

会社概要
Weihai idencoder electronic technology co.,ltd.
Idencoderは、中国山東省威海市に位置する技術企業で、世界中の何百もの企業にプロフェッショナルなエンコーダソリューションを提供してきました。
Weihai Idencoder Electronic Technology Co., Ltdの名で、私たちは産業用エンコーダの開発、生産、マーケティングに特化してきました。私達の主要なプロダクト: A.インクリメンタルエンコーダ、B.プログラマブルインクリメンタルエンコーダ、C.パラレル、SSI、Modbus、Profibus、Canopen、Profinetインターフェース付きシングルターンおよびマルチターン絶対値エンコーダ、D. Draw Wire Encoder、E. Manual Pulse Generator
当社のサービス
お客様の課題を解決するため、マーケティングのエスコートのため
プリセールスサービス
お客様の実際のニーズに応じて、機器のモデルや仕様を決定するだけでなく、お客様の特別な要件に従って、カスタムを設計し、お客様に完璧なプログラムを提供するために、本当にお客様に満足と合理的な製品を提供します。 我々はまた、関連する技術指導で、顧客が特定の技術的な一般的な知識と機器のメンテナンススキルを習得することができるように訓練することができます。
セールストラッキング
販売過程では、常にお客様の注文の生産から納品までのプロセスを追い、商品の品質を守りながら生産・納品サイクルの短縮を図り、商品の品質にも気を配っています。
アフターサービス
お客様のお困りごとに対応するため、アフターサービス専任のスタッフを配置し、お客様が遭遇した問題を成功するまでマンツーマンで解決し、お客様が手にした製品が丈夫で長持ちするように、正しい使用方法を責任を持ってお伝えしています。
製品メッセージ

